Interaktivitás-ösztönzés a BKF-en
Közvetlen hangulat és tudás-átadás, friss ismeretek, egymástól tanulás – a hazánkban is egyre népszerűbb portfólió szemlék négy alappillére.
A közelmúltban a BKF Művészeti Kar is felsorakozott a fiatal pályakezdők és tapasztalt mentor-szakemberek interakciójának platformot biztosítók sorába, és a PTE PMMIK-val karöltve megrendezte első szakmai szemléjét Portfolio KickOff címen, amelynek fókuszában a belsőépítészet állt. A rendezvény témaválasztása nem véletlen: a fiatalok szakmába csábítása mellett apropót szolgáltatott, hogy a két intézmény - egymástól függetlenül - először indít belsőépítészeti mesterképzést az országban ez év szeptemberétől.
Az este első felében a jó tanácsra éhes résztvevők prezentálták portfólióikat, kis csapatokban együttműködve. A bemutatott munkák változatosságának magyarázata egyrészt a különböző intézményi háttér, – vegyes csapatok alakultak a MOME, az NYME AMI, a BKF, a PTE PMMIK, és a SZIE Ybl Miklós karáról érkező pályakezdőkből - másrészt az eltérő képzési szint, hisz a jelentkezők közt volt, aki még csak kapcsolódó pl. építész alapképzésben vesz részt, és olyan is akadt, aki nem csupán diplomával, de gyakorlattal is rendelkezik már. A szemlére vágyók közt volt, aki csak egy munkát hozott, volt, aki többet, és olyan is akadt, aki kifejezetten erre az alkalomra best of összeállítással készült.
Fotó: Geberle Berci
Az eseményen mentorként is szereplő Emresz Adrienn DLA, a BKF Környezetkultúra szak vezetője szerint alapvetően a portfólió funkciójára kívánták rávezetni az ott lévőket, hogy kompetenciáikat fejlesztve a gyakorlatban megtanulják, a jól összerakott portfólió a belépő a szakmai körökbe. És korántsem csak az számít, milyen munkákat tartalmaz, hanem az is, a tervezője hogyan „értékesíti önmagát”.
Fotó: Geberle Berci
A workshopot külsős szakemberek előadásai követték: a BKF egykori hallgatója, Tillinger Adrienn, Kecskés Tibor DLA építész-iparművész, a spontán építészet szakértője, Fortvingler Éva DLA és Bulcsu Tamás építészek, a munkacsoport.net műhely alapítói, Feuertag Ottó, az Europa Design Zrt. alapító-tulajdonosa, Martinkó József szakújságíró, építészeti kritikus inspiráló témái lenyűgözték a közönséget.
Fotó: Geberle Berci
A rendezvény sikerén felbuzdulva a két együttműködő intézmény már a következő közös workshop koncepcióját tervezi.