
Az LA több jelentésű betűszó: Tájakadémia (Landscape Academy), Tájépítészet (Landscape Architecture), Szabadművészetek (Liberal Arts) és Land Art rétegei vannak.
A Hippocampus kifejezés szintén több jelentéssel bír: utal a tájépítészeti gondolkodásra (hippocampus: az agy egyensúlyteremtésért és a térbeli tájékozódásért felelős része), az egyetemen kívüli képzésre (hippo=túl, a campuson túli képzés), valamint a diákokra (hippocampus=csikó-hal).
Valljuk, hogy a tájépítészet olyan tevékenység, amely mindig a természetre való reakcióként jelenik meg, a tájépítészeti alkotások pedig az ember (az egyén és a társadalom) és környezete viszonyát tükrözik. A tájépítészeti alkotó folyamat során ezért a műszaki és ökológiai ismeretek mellett szükséges a kor filozófiájának ismerete. Emellett elengedhetetlen az érzékenység és az adottságokhoz való alkalmazkodás, az alázat.
A Tájakadémia létrehozásával egy olyan, egyre növekvő űrt igyekszünk pótolni, amely a felsőoktatás nehezedő helyzetéből fakad: olyan előadókat és előadásokat sorakoztat fel, akik meghívására, illetve amelyek megtartására nincs módja a felsőoktatási intézményeknek. Emellett az alkotó gondolatok megszületésének, a művészi alkotó folyamat végig vitelére nagyon korlátozott lehetőségek állnak rendelkezésre az egyetemi oktatás során. Az egyetemi tömegképzés és a frontális oktatás ellensúlyozásaképp itt kis csoportokban, egyetemi hallgatók, oktatók és szakmagyakorlók együtt gondolkodva tárják fel az ezredforduló problémáit és az ezekre adható válaszokat.
A tájakadémia innovatív jellegét az alkotó folyamat adja. Akárcsak az egykori görög „Academia”-n (Platón olajfaligetében), a szabadban tartjuk beszélgetéseinket, közel kerülve a helyhez, a tájhoz. Az elméleti képzés mellett a diákok az élő és holt anyaggal közvetlenül is kapcsolatba kerülnek land art alkotások létrehozása során. A diákok rotációs rendszerben minden csoportvezetőt megismernek.
Helyszín: Balatonboglár, Szent Erzsébet emlékpark, Varga Béla Kulturális Központ (rossz idő esetén)
Bővebb információ itt